KRÚŽKOVÁ ČINNOSŤ

   Mnohé materské školy ponúkajú deťom rôznorodé krúžky. U nás klasickú krúžkovú činnosť nenájdete. Prečo ? Náš Školský vzdelávací program je dôsledne vypracovaný  a ušitý „na mieru“. Stredom nášho záujmu je dieťa a jeho potreby.

    

   U nás realizujeme: plavecký kurz počas celého školského roku, gymnastiku, lyžovanie, korčuľovanie, K2 – lezecká stena, tanečný krúžok.

   Škola hrou

     Náš Školský vzdelávací program “Škola hrou“:

     • zohľadňuje vlastné ciele, poslanie a zameranie materskej školy,
      rešpektuje vývinové osobitosti detí predškolského veku,
     • vytvára priestor na uplatňovanie takého štýlu výchovno-vzdelávacej činnosti, ktorý pozitívne ovplyvňuje učenie sa detí a ich vzdelávacie výsledky,
     • akceptuje priestorové, materiálno-technické a personálne podmienky materskej školy (vonkajšie i vnútorné; blízke i vzdialenejšie),
     • ovplyvňuje pozitívne celkovú klímu a kultúru materskej školy.

     Plávanie & Sauna

     & Jakuzzi

       Deti, ktoré začínajú s plávaním v útlom veku sú:

       • zdravšie,
       • odolnejšie a
       • majú lepšie vyvinutú imunitu,
       • lepšie spinkajú,
       • majú menej problémov s trávením,
       • sú telesne zdatnejšie,
       • nemajú strach z vodného prostredia.
        

       Toto všetko sú dôvody, prečo sme sa rozhodli plávať. Z výskumu vyplýva, že deti, ktoré sa začali venovať plávaniu vo veku niekoľkých mesiacov, sú významne popredu vo svojom vývoji oproti ich rovesníkom, ktorí plávať nechodia a to v mnohých aspektoch dôležitých pri nástupe do školy.

       Deti v našej škôlke majú k dispozícii detský výcvikový bazén so slanou vodou, saunu a jakuzzi.

       Dvakrát ročne absolvujú mesačný plavecký kurz – jesenný a jarný . Plavecký výcvik prebieha pod dohľadom kvalifikovaných inštruktorov plávania Plaveckej akadémie. Deti sa počas kurzu zoznámia s vodou, osvoja si rôzne štýly plávania, zlepšia si techniku plávania. Vďaka rozdielnej teplote vody a vzduchu sa otužujú – prevencia pred chorobami. Počas zimných a letných mesiacov prebiehajú hry vo vode, ktoré sú zamerané na rozvoj základných pohybových schopností, praktických zručností, upevňovanie zdravia, naprávajú nesprávne držanie tela… Deti využívajú detskú saunu s maximálnou teplotou 50 stupňov celzia.

       .

        Lezecký kurz

          Lezenie je unikátna a všestrasnná aktivita, ktorá buduje telo i ducha. Práve preto navštevuje lezeckú stenu K2, pod vedením certifikovaných a skúsených inštruktorov. Deti sa naučia viazať uzly, techniku lezenia ale aj iné zručnosti pre zvládnutie tohto športu.

          Gymnastika

            Dvakrát ročne prebieha kurz gymnastiky v spolupráci s organizáciou BigHugGym Pezinok, pod vedením certifikovaných trénerov. Tento kurz je zameraný na rozvoj fyzických zručností, rozvoj jemnej a hrubej motoriky, budovanie sebadôvery.

            BigHugGym je špeciálny edukatívny gymnastický program, realizovaný prostredníctvom zábavných fyzických aktivít. Pomáha deťom budovať si potrebné schopnosti pre školu a život. Jedna lekcia trvá 60 minút. Deti absolvujú jednu lekciu týždenne počas 5tich týždňov.

            Ľadové korčuľovanie

              Ľadové korčuľovanie prebieha v spolupráci s organizáciou Happy Kids pod vedením certifikovaných inštruktorov. Deti sa naučia stáť na korčuliach, padať, zdvíhať sa, osvoja si techniku korčuľovania, padať, zdvíhať sa, osvoja si techniku korčuľovania, zdokonalia si svoje korčuľovanie.

              Korčuľovanie má pre deti nesporné benefity. Základnou výhodou je zlepšenie koordinácie. Deti sa naučia zladiť pohyb tela, zosúladiť pohyby nôh a rúk. Veľkým benefitom je spevnenie svalstva. Vaše ratolesti budú mať lepšie držanie tela. Vyformujú si postavu  a najmä dievčatá sa rady pochvália štíhlymi a pevnými nohami.

              Pobyb na korčuliach efektívne spaľuje tuky. Mnohé deti trávia veľa času pri hraní počítačových hier, surfovaním na webe a na sociálnych sieťach. Pri tom častokrát jedia sladkosti, čipsy a iné pre zdravie neprospešné potraviny. Korčuľovanie môže byť pre deti pozitívny a zábavným riešením. Dostane ich do pohybu, naštartuje a zlepší ich metabolizmus.